Aktualności » AKTUALNOŚCI 2010-2013 » wrzesień-grudzień 2012

 
 
6-8 grudnia 2012

 
W dniach 6-8 grudnia 2012 w New York, USA odbyło się spotkanie chirurgów bariatrycznych poświęcone rękawowej resekcji żołądka (4th Annual International Consensus Summit for Sleeve Gastrectomy). Niezmiernie ciekawym wykładom i dyskusjom osobiście przysłuchiwał się i pilnie wszystko notował lek. Michał Orłowski, obecny już po raz kolejny na tym prestiżowym spotkaniu. W kongresie udział wzięło ponad 700 chirurgów z całego Świata.


 
1 grudnia 2012

W Słoku, k. Bełchatowa odbyło się szkolenie CMKP "Laparoksopia- część teoretyczna. Wykłądy na temat technik minimalnie inwazyjnych wygłosili dr Maciej Michalik i dr Maciej Śmietański. Uczestnikami kursu byli lek. Anna Trybull, lek. Maciej Pawlak, lek. Paweł Lech.

 
8-9 listpada 2012
 
Lek. Paweł Lech i lek. Andrzej Lehmann uczestniczyli w warsztatach "Laparoskopowe Pętlowe Wyłączenie Żołądkowo-Jelitowe". Szkolenie w zakresie tej stosunkowo nowej metody chirurgicznego leczenia otyłości patologicznej zorganizowane zostało przez Ośrodek Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Onkologicznej Szpitala ProMedica w Ełu. Oddziałem kieruje dr T. Lewandowski.

 
5 listopada 2012
 
Lek. Maciej Pawlak zakończył 3-tygodniowy staż w Department of Surgery at the University of Sevilla (University Hospital "Virgen del Rocío"). Klinika kierowana jest przez dr Salvadora Morales Conde.

 
29 października 2012
 
W dniu dzisiejszym, nasza koleżanka lek Agata Frask zdała egzamin specjalizacyjny z chirurgii ogólnej. Na uwagę zasługuje fakt uzyskania przez Agatę jednego z najlepszych wyników w Polsce zarówno z pisemnego testu jak i ustnej odpwoiedzi przed Komisją egzaminacyjną. SREDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 
19-21 października 2012
 
W Maciejowie koło Goleniowa odbywa się 12. Zjazd Polskiego Klubu Przepuklinowego. Nasz Oddział reprezentują nasi czołowi herniolodzy: dr Maciej Śmietański i lek. Andrzej Lehmann. Patronat nad Zjazdem objął Prezes TChP.

 
18-19 października 2012
 
Lek. Paweł Lech i lek. Andrzej Lehmann wzięli udział w szkoleniu "Laprscopic colorectal surgery" zorganizowanym przez Prof. dr hab. n. med. Marka Jackowskiego. Miejscem szkolenia była Katedra Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej WSZZ w Toruniu.

 
11  października 2012, czwartek
 
Dziś odbyło się pierwsze spotkanie z lekarzami rodzinnymi zorganizowane przez wejherowskich chirurgów. Celem cyklicznych spotkań jest przybliżenie i naświetlenie problemów onkologii, chirurgicznego leczenia otyłości i choroby refluksowej w codziennej praktyce POZ i Oddziału Chirurgii. Spotkanie odbyło się w NZOZ nr 1 w Rumii (Derdowskiego). Na spotkaniu gościliśmy 12 lekarzy rodzinnych, internistów i specjalistów medycyny rodzinnej. Były ciekawe wyklady, dyskusje i pytania. Oddział reprezentowali dr Maciej Michalik, lek. Michał Orłowski, lek. Paweł Lech. Spotkanie odbyło się przy współpracy firmy Johnson&Johnson- dziękujemy. Koeljne wykłady pt. "Chirurdzy Zapraszają" 16 października 2012, w Sali Konferencyjnej Szpitala w Wejherowie.
Zapraszamy!!!
 

 
2  października 2012
 
W dniach 30.09.12 - 2.10.12 odbył się w European Surgical Institute (Hamburg, Deutschland) kurs "Training the Trainers". W kursie uczestniczyli lekarze, kandydaci na europejskich wykładowców z Niemiec, Belgii, Holandii i Polski. Wejherowo reprezentował dr Maciej Michalik. Trenerem był angielski chirurg Mr Graham Whitely z Manchesteru. Czynne zajęcia trwały przez dwa dni. Obejmowały zagadnienia związane z przygotowaniem wykładu medycznego, strukturą wykładu oraz aktywną prezentacją multimedialną. Każdy uczestnik przygotowywał wykład wstępny a na zakończenie wykład finałowy z wykorzystaniem nabytych umiejętności. Ważnym elementem spotkania były rozmowy kuluarowe, które pozwoliły na wymianę doświadczeń. Każdy wykład budził także bardzo żywą dyskusję.

 
1 października 2012, poniedziałek

W dniu dzisiejszym miesięczny staż szkoleniowy w Naszym Oddziale rozpoczął lek. Krzysztof Freygant, rezydent ostatniego roku specjalizacji w chirurgii ogólnej. Na co dzień lek. Freygant pracuje prawie u podnóża Bieszczad, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. F. Chopina w Rzeszowie. Życzymy owocnego (operacyjnie) pobytu!

 
28-29 września 2012

Odbyła się "III Konferencja Nowoczesnych Technik w Chirurgii Naczyń i Chirurgii Ogólnej". Organizatorem Konferencji jest Zakon Szpitalny Św. Jana Bożego Bonifratrzy w Krakowie. Dr Maciej Michalik był jednym z wykładowców Kongresu, przedstawił prezentacje multimedialne z zakresu małoinwazyjnej chirurgii żołądka i operacji antyrefluksowych.

 
21-22 września 2012

W Białowieży odbywa się "III Podlaskie Forum Chirurgii Małoinwazyjnej" organizowane przez Oddział Chirugii Laparoksopowej i Klasycznej Szpitala Powiatowego w Hajnówce (pod kierownictwem dr n. med. Wojciecha Tołwińskiego). Gościem spotkania jest dr Michalik. który wygłosi dwa wykłady podczas Forum. 

 
17 września 2012
 
Lek. Andrzej Lehmann rozpoczął 3-tygodniowy staż w Department of Surgery at the University of Sevilla (University Hospital "Virgen del Rocío"). Klinika kierowana jest przez dr Salvadora Morales Conde. 


11-15 września 2012